Protein Bars to Snack On

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Allergens Product Features Type of Protein
Filter

Protein Bars: 1 - 30 of 86 items

ironMaxx Vegan 30 Bars

ironMaxx Vegan 30 Bars, Chocolate (35 g)

  • 26% protein per bar
  • Palm oil-free
  • Purely vegetable
£0.90 (£25.71 / kg)

Delivery by October 12

Powerbar 30% Protein Plus Bar

Powerbar 30% Protein Plus Bar, Caramel Vanilla Crisp (55 g)

  • Rich in high-quality protein
  • Great taste
  • Special bulk price for 15 bars or more (55 g each)
£2.08 £2.20 (£37.82 / kg)

Delivery by October 12

All Stars Hy-Pro Bar, Banana Bread

All Stars Hy-​Pro Bar, Banana Bread, Banana Bread (100 g)

  • Only 12g sugar
  • 50% sugar reduced
  • 30g high quality protein
£3.10 (£31.00 / kg)

Delivery by October 12

Multipower Power Pack "The Real Original"

Multipower Power Pack "The Real Original", Classic Dark (1 bar)

  • New with the original recipe
  • High protein & carbohydrate content
  • Ideal as a snack after training
£1.90 (£54.29 / kg)

Delivery by October 12

Vetain CRISPY Vegan Protein Bars, Pack of 12

Vetain CRISPY Vegan Protein Bars, Pack of 12, Brownie (12 bars)

  • 100% plant-based ingredients
  • At least 12 g of protein per bar
  • 100% recyclable packaging
£29.00 (£43.94 / kg)

Delivery by October 12

Multipower Protein Layer Bar

Multipower Protein Layer Bar, Caramel Peanut Crunch (50 g)

  • Low calorie
  • Low sugar content
  • Made without collagen
£2.43 £2.55 (£48.60 / kg)

Delivery by October 12

Powerbar Protein+ Low Sugar Bar

Powerbar Protein+ Low Sugar Bar, Vanilla (35 g)

  • 30% high-quality protein
  • Only up to 1.6 g of sugar per 35 g bar
  • Perfect after exercise or during a break
£1.45 (£41.43 / kg)

Delivery by October 12

All Stars Snack Protein Bar

All Stars Snack Protein Bar, Strawberry (35 g)

  • Crunchy chocolate coating
  • Tender high-protein filling
  • Made without aspartame
£1.20 (£34.29 / kg)

Delivery by October 12

Powerbar Protein Soft Core

Powerbar Protein Soft Core, White Hazelnut (48 g)

  • With crunchy pieces
  • Free from added sugar
  • Ideal snack for on the go
£2.00 (£41.67 / kg)

Delivery by October 12

Multipower 53% Protein Boost

Multipower 53% Protein Boost, Coconut (50 g)

  • Complements diets
  • Low sugar content
  • Comes in several flavours
£2.65 (£53.00 / kg)

Delivery by October 12

Multipower Vegan Layer

Multipower Vegan Layer, Peanut Butter (55 g)

  • With 3 vegetable protein sources
  • 24% protein per bar
  • Only 1% sugar
£2.55 (£46.36 / kg)

Delivery by October 12

Multipower Protein Delight Bars

Multipower Protein Delight Bars, Vanilla Cashew Caramel (35 g)

  • Delicious variety of flavours
  • Valuable source of protein
  • Perfect for snacking
£1.90 (£54.29 / kg)

Delivery by October 12

Best Body Nutrition Protein Block

Best Body Nutrition Protein Block, Yoghurt-​Lemon (90 g)

  • 90 g
  • Protein content of up to 54%
  • Reduced carbohydrates
£3.40 £3.60 (£37.78 / kg)

Delivery by October 12

WEIDER 32% Protein Bar

WEIDER 32% Protein Bar, Coconut (60 g)

  • Caffeine-free
  • Low gluten
  • 19g protein per bar
£1.75 (£29.17 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Vegan Protein 3K Bar

nu3 Vegan Protein 3K Bar, 65 g

  • High-quality protein
  • Intensely chocolaty taste
  • No added sugar or sucralose
£1.60 £1.90 (£24.62 / kg)

Delivery by October 12

ironMaxx Protein 30 Bars

ironMaxx Protein 30 Bars, Chocolate (35 g)

  • Different variations
  • Sensational flavours t
  • Made with 5 valuable vitamins
£0.90 (£25.71 / kg)

Delivery by October 12

WEIDER 40% Protein Bar

WEIDER 40% Protein Bar, Peanut & Caramel (50 g)

  • Reduced carbs
  • Caffeine-free
  • Low sugar content
£1.65 (£33.00 / kg)

Delivery by October 12

Powerbar 52% Protein Plus Bar

Powerbar 52% Protein Plus Bar, Cookies & Cream (50 g)

  • Low in sugar
  • No aspartame
  • Special discount price: 20 bars or more (50 g each)
£2.51 £2.65 (£50.20 / kg)

Delivery by October 12

Schalk Mühle Organic Hemp Seed Protein Bar

Schalk Mühle Organic Hemp Seed Protein Bar, 35 g

  • With Austrian hemp protein
  • 100% organic ingredients
  • No added sugar
£2.55 (£72.86 / kg)

Delivery by October 12

Powerbar Natural Protein

Powerbar Natural Protein, Salty Peanut Crunch (40 g)

  • A delicious snack
  • Vegan ingredients
  • Vegetable proteins
£1.65 (£41.25 / kg)

Delivery by October 12

Sponser Sport Food Crunchy Protein Bar

Sponser Sport Food Crunchy Protein Bar, Chocolate-​Banana (55 g)

  • With dietary fibre
  • Without added sugar
  • Practical for on the go
£2.65 (£48.18 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Fit Vegan Protein Bar

nu3 Fit Vegan Protein Bar, Cinnamon Choc Crisp (50 g)

  • Protein from peas, sunflower & rice
  • Contains less than 2 g sugar
  • A delicious snack
£1.97 £2.40 (£39.40 / kg)

Delivery by October 12

Powerbar Protein Plus Fibre

Powerbar Protein Plus Fibre, Raspberry Yoghurt (35 g)

  • Protein-rich snack
  • Low in sugar
  • Practical for on the go
£1.45 (£41.43 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Fit Protein Bar

nu3 Fit Protein Bar, Salted Caramel (55 g)

  • 90% less sugar
  • Without sucralose & aspartame
  • With at least 32% protein
£2.04 £2.45 (£37.09 / kg)

Delivery by October 12

Vilgain Double Trouble Protein Bar

Vilgain Double Trouble Protein Bar, Blueberry Cheesecake (55 g)

  • Two-layer with a creamy filling
  • Over 15 g of milk protein per bar
  • No artificial additives
£2.10 (£38.18 / kg)

Delivery by October 12

Sponser Sport Food Protein Low Carb Bars

Sponser Sport Food Protein Low Carb Bars, Choco Brownie (50 g)

  • Ideal as a snack for everyday life
  • With 17g of protein
  • With dietary fibre
£2.65 (£53.00 / kg)

Delivery by October 12

Vilgain Organic Plant Protein Mini Biscuits

Vilgain Organic Plant Protein Mini Biscuits, Coconut (50 g)

  • 22% plant-based pea protein
  • Completely gluten-free & vegan
  • Ingredients from 100% organic farming
£2.00 (£40.00 / kg)

Delivery by October 12

Vilgain Protein Cookie

Vilgain Protein Cookie, Peanut Butter & Chocolate Chip (80 g)

  • Approx. 20g milk protein
  • Gluten-free thanks to plant-based fibres
  • Particularly soft & moist texture
£2.45 (£30.63 / kg)

Delivery by October 12

nu3 Collagen Beauty Bar - berry choc

nu3 Collagen Beauty Bar -​ berry choc, 40 g

  • No added sugar
  • With coenzyme Q10
  • Incl. zinc, copper & vitamin C
£1.42 £2.40 (£35.50 / kg)

Delivery by October 12

Snickers® Protein Bar

Snickers® Protein Bar, 47 g

  • Nougat & caramel
  • Roasted peanuts
  • Tender milk chocolate
£1.90 (£40.43 / kg)

Delivery by October 23