Get up to 40% Off Diet & Fitness Products

Filter & sort

Price Highlights Manufacturer Pharmaceutical form Allergens Product Features
Filter

Diet & Fitness: 14 items

Peeroton Mineral Vitamin Drink

Peeroton Mineral Vitamin Drink, Cranberry (300 g)

  • Enjoy warm or cold
  • Very economical
  • A delicious thirst quencher during workouts
£16.00 £26.50 (£53.33 / kg)

Delivery by October 12

Orthica Multi 4 All

Orthica Multi 4 All, 180 tablets

  • Broad micronutrient mix
  • With plant extracts and enzymes
  • Free from artificial additives
£39.48 £66.00 (£110.59 / kg)

Delivery by October 12

FITNE Health Care Base Capsules

FITNE Health Care Base Capsules, 90 capsules

  • Optimised with wheatgrass juice & beetroot
  • With secondary plant compounds
  • 100% vegan
£10.53 £17.55 (£165.83 / kg)

Delivery by October 12

OMNi-BiOTiC® METAtox

OMNi-BiOTiC® METAtox, 90 g

  • Diet management support
  • With 9 important bacterial strains
  • 30 sachets of 3g
£28.15 £47.00 (£312.78 / kg)

Delivery by October 12

Orthica Prostate Support

Orthica Prostate Support, 60 capsules

  • With pumpkin seed & saw palmetto extract
  • Contains lycopene as antioxidant
  • Sugar free, gluten & lactose free
£20.43 £34.00 (£600.88 / kg)

Delivery by October 12

OMNi-LOGiC® APPLE PECTIN

OMNi-LOGiC® APPLE PECTIN, 84 capsules

  • Utilises the food
  • Food for Bacteroidetes cultures
  • Vegan & gluten-free
£16.28 £27.00 (£258.41 / kg)

Delivery by October 12

Pure Ella Water Removal

Pure Ella Water Removal, 60 capsules

  • Vegan & hormone-free
  • Including magnesium
  • No artificial additives
£13.24 £22.00 (£282.91 / kg)

Delivery by October 12

Kintex Resistance Band - Heavy

Kintex Resistance Band -​ Heavy

  • Practical to take on the go
  • Dimensions: L: 2.50 m x W: 15 cm
  • 100% latex
£5.23 £8.75

Delivery by October 12

META-CARE® Basic 3

META-CARE® Basic 3, 90 capsules

  • Potassium, calcium & magnesium
  • Valuable plant substances
  • Vegan formulation
£16.83 £28.00 (£258.92 / kg)

Delivery by October 12

OMNi-LOGiC® IMMUNE

OMNi-LOGiC® IMMUNE, 450 g

  • 90 sachets of 5g each
  • Against oxidative stress
  • With acacia fibre extract
£31.19 £52.00 (£69.31 / kg)

Delivery by October 12

Kintex Resistance Band - Extra Heavy

Kintex Resistance Band -​ Extra Heavy

  • Practically to store
  • Dimensions: L: 2.50 m x W: 15 cm
  • 100% latex
£5.50 £9.20

Delivery by October 12

rawster Organic Acacia Powder

rawster Organic Acacia Powder, 400 g

  • Natural product
  • Finely ground
  • Versatile in use
£9.65 £16.10 (£24.13 / kg)

Delivery by October 12

Phytopharma Base Tablets

Phytopharma Base Tablets, 150 tablets

  • Base mineral salt tablets
  • With trace elements
  • And minerals
£4.41 £22.00 (£19.17 / kg)

Delivery by October 12

Kintex Light-Weight Resistance Band

Kintex Light-​Weight Resistance Band

  • Just fold the band & take it with you
  • Dimensions: L: 2.50 m x W: 15 cm
  • 100% latex
£4.96 £8.25

Delivery by October 12