Aromatherapy Products for On the Go

Filter & sort

Price Manufacturer Product Features For Whom
Filter

On The Go: 21 items

Styx Chin Min Mint Oil - Roll On

Styx Chin Min Mint Oil -​ Roll On, 8 ml

  • Convenient size
  • With Chinese mint oil
  • For the temples & wrists
£8.76 £9.75 (£1,095.00 / l)

Delivery by October 13

Roll-on Headaches

Roll-​on Headaches, 3 ml

  • Ideal when stressed & tense
  • Cooling effect
  • Practical format
£8.67 £9.65 (£2,890.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Hot Flush Spray

PRIMAVERA Hot Flush Spray, 50 ml

  • Refreshing properties
  • With rose, clary sage & bergamot
£13.98 £15.55 (£279.60 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA KIDS Organic Courageous Dragon Roll-On

PRIMAVERA KIDS Organic Courageous Dragon Roll-​On, 10 ml

  • Ideal for everyday use
  • Sweet & warm fragrance
  • With mandarin & cardamom
£9.00 £10.00 (£900.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Stress-Free Aroma Roll-On

PRIMAVERA Stress-​Free Aroma Roll-​On, 10 ml

  • For the temples, neck, forehead, etc.
  • Floral-herbaceous fragrance
  • Ideal for travelling
£9.00 £10.00 (£900.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Organic Joyful Journeys Aroma Roll-on

PRIMAVERA Organic Joyful Journeys Aroma Roll-​on, 10 ml

  • Tangy, fruity fragrance
  • Ideal when driving
  • With grapefruit & lemongrass
£9.00 £10.00 (£900.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Organic Energy Boost Aroma Roll-on

PRIMAVERA Organic Energy Boost Aroma Roll-​on, 10 ml

  • Woody-fresh fragrance
  • Ideal for travelling
  • With silver fir & grapefruit
£9.00 £10.00 (£900.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Organic Yoga Flow Aroma Roll-On

PRIMAVERA Organic Yoga Flow Aroma Roll-​On, 10 ml

  • Clear & fruity
  • Gentle fragrance notes
  • With grapefruit & myrtle
£9.00 £10.00 (£900.00 / l)

Delivery by October 13

China Balm

China Balm, 30 ml

  • Ideal for athletes
  • With 8 essential oils
  • 100% natural
£9.67 £10.75 (£322.33 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Women's Cycle Roll-On

PRIMAVERA Women's Cycle Roll-​On, 10 ml

  • Balancing aromas
  • With clary sage & monk's pepper
  • With ylang-ylang
£9.92 £11.05 (£992.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Well-being Roll-On

PRIMAVERA Well-​being Roll-​On, 10 ml

  • Practical format
  • Ideal for travelling
  • With peppermint
£9.92 £11.05 (£992.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Women's Cycle Balancing Oil

PRIMAVERA Women's Cycle Balancing Oil, 50 ml

  • For all skin types
  • Smooths & provides suppleness
  • With clary sage & monk's pepper
£16.47 £18.30 (£329.40 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Baby & Kids Care Balm for Colds

PRIMAVERA Baby & Kids Care Balm for Colds, 30 ml

  • Rub on the chest & back
  • With cajeput, thyme & lavender
  • Suitable from 6 months
£9.92 £11.05 (£330.67 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA KIDS Organic Learn Easy Aroma Roll-On

PRIMAVERA KIDS Organic Learn Easy Aroma Roll-​On, 10 ml

  • For all skin types
  • With bitter orange
  • Citrusy fragrance
£9.00 £10.00 (£900.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Good Mood Aroma Roll-On

PRIMAVERA Good Mood Aroma Roll-​On, 10 ml

  • Fruity fragrance
  • With bitter orange
  • Refreshes in seconds
£9.00 £10.00 (£900.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Organic Concentration Aroma Roll-on

PRIMAVERA Organic Concentration Aroma Roll-​on, 10 ml

  • Fruity-tart fragrance
  • Also ideal for travelling
  • With notes of lemon & giant fir
£9.00 £10.00 (£900.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Sleep Easy Roll-On

PRIMAVERA Sleep Easy Roll-​On, 10 ml

  • Pleasant notes
  • Practical format
  • With fine lavender, vanilla & neroli
£9.92 £11.05 (£992.00 / l)

Delivery by October 13

Baume Celtique Celtic Stick

Baume Celtique Celtic Stick, 23 ml

  • Ideal for travel
  • Easy & hygienic
  • Perfect for athletes
£13.40 (£582.61 / l)

Delivery by October 13

Baume Celtique Celtic Roll-On "Coups & Bosses"

Baume Celtique Celtic Roll-​On "Coups & Bosses", 10 ml

  • Practical for travel
  • Soothes & refreshes
  • Ideal for use on insect bites
£10.10 (£1,010.00 / l)

Delivery by October 13

PRIMAVERA Sweet Dreams Baby & Kids Balm

PRIMAVERA Sweet Dreams Baby & Kids Balm, 30 ml

  • Ideal for the bedtime routine
  • Sweet, enveloping fragrance
  • With lavender, ho leaf & benzoin
£9.92 £11.05 (£330.67 / l)

Delivery by November 11

Pure Skin Food Organic Harmony Roll-On

Pure Skin Food Organic Harmony Roll-​On, 10 ml

  • For all skin types
  • Particularly light texture
  • With lavender, geranium, rosewood & clove
£10.74 £11.95 (£1,074.00 / l)

Delivery by November 27